Wydzielina z piersi i zmiany skórne niecały rok po skończeniu karmienia piersią

Dzień dobry, Po zakończeniu karmienia piersią(11.2014)do końca nie zaniknęła u mnie laktacja-po naciśnięciu piersi pojawiały się 2 gęste żółtawe krople.Ok 3tyg temu wydzielina stała się znów bardziej płynna,biała a w dodatku zwiększyła się jej ilość.Zaraz potem pojawiły się problemy skórne-typowo hormonalne czerwone,bolesne wypryski.Myślałam,że to wina miesiączki jednak ona minęła a problemy skórne niewiele się zmniejszyły.Ostatnio zaczęły też wypadać mi włosy.Czy może to być efekt tabl. Linea?

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć stężenie prolaktyny we krwi rano na czczo, a jeśli wynik będzie nieprawidłowy powinna zgłosić się Pani do lekarza celem dalszej diagnostyki i ew. leczenia. Z uwagi na wypadanie włosów warto oznaczyć przesiewowo TSH i antyTPO oraz aTG. Jeśli ma Pani łysienie typu androgenowego - warto oznaczyć stężenia androgenów we krwi. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po zbadaniu Pani sprecyzuje jakie badania są niezbędne, aby niepotrzebnie nie ponosiła Pani dodatkowych kosztów. Jeśli łączy Pani wypadanie włosów z rozpoczęciem przyjmowania preparatu Linea, to proszę odstawić go na próbę min. na 7 dni i zobaczyć, czy objawy zmniejszą się. Jego przyjmowanie raczej nie powinno powodować nadmiernego wypadania włosów.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz