Wydzielina z piersi po ciąży

Skończyłam karmić piersią 6 miesięcy temu, jednak do tej pory po ściśnięciu brodawki wycieka z niej substancja, przypominająca kolorem mleko. Karmiłam tylko trzy i pół miesiąca ze wzgledu na małą ilość pokarmu w piersiach, i dziecko musiało być dokarmiane. Proszę o informację, czy mleko może tak długo zanikać? Czy powinnam zgłosić się na badania? Jeśli tak, to jakie? W palpacyjnym badaniu piersi nie wyczuwam zmian, ogólnie czuję się dobrze.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wyciek z piersi po uciśnięciu brodawki sutkowej może utrzymywać się nawet do roku po zaprzestaniu karmienia.

Oczywiście warto odwiedzić ginekologa, aby zbadał Panią, zrobił USG piersi, aby sprawdzić, czy wszystko jest okej.

Proszę obserwować kolor wydzieliny - zmiana koloru (na krwisty lub zielony) może wiązać się z ewentualną patologią. Jeżeli wyciek utrzymywałby się powyżej roku od zakończenia karmienia lub pojawiłyby się zaburzenia miesiączkowania, warto byłoby oznaczyć poziom prolaktyny.

Natomiast póki co, myślę, że nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie