Wydzielina z pochwy a prezerwatywa - co to za śluz?

Witam, ostatnio po stosunku ja i mój partner zauważyliśmy w pochwie i na prezerwatywie biały osad zmieszany ze śluzem w sporej ilości. Prezerwatywa ani nie pękła ani nie zsunęła się, więc co to mogło być? Dodam, że przy kolejnym zbliżeniu tego samego dnia zastosowaliśmy inny rodzaj prezerwatywy i taki dziwny osad już się nie pojawił. Z góry dziękuję za odpowiedź

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Trudno ocenić charakter "osadu" na odległość.
Może to być po prostu śluz szyjkowy, wydzielina związana z infekcją pochwy, sperma (prezerwatywa mogła nie być ewidentnie uszkodzona, ale np. noszona w portfelu mogła ulegać mniejszym defektom).
Jeśli ma Pani wątpliwości proponuję kontakt z Pani ginekologiem.