Wydzielina z pochwy o kwaśnym zapachu w trakcie stosunku

Dzień dobry! Od około 18 miesięcy pojawia się u mnie biała gruczołowata wydzielina z pochwy, która jest widoczna jedynie podczas stosunku z moim mężem. „Przykleja” się ona do jego członka na wysokości prącia. Wydzielina jest gęsta, zlepia się w grudki białe i ma bardzo kwaśny zapach. Z problemem tym chodzę od samego początku po różnych lekarzach. Miałam wykonane badania kolposkopijne oraz pobierany posiew kilkakrotnie. Wykluczone zostało zakażenie grzybicze. Z punktu widzenia ginekologicznego jestem zdrowa, właściwe ph pochwy oraz brak infekcji grzybiczych. Niestety dalej nie wiem, co ze mną się dzieje. Problem wpływa bardzo negatywnie na moje życie seksualne, gdyż zapach tej wydzieliny jest bardzo nieprzyjemny. Cześć lekarzy twierdziła, że to „normalne” i że powinnam się do tej wydzieliny przyzwyczaić. Inni mówili, że wydzielina po 30 roku życia się zmienia i może to być z tym związane. Jeszcze inni twierdzili, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych te objawy powinny ustać. Od ponad roku nie biorę tabletek, natomiast objawy nie ustały. Bardzo proszę o jakąś poradę, do jakiego lekarza mogłabym się jeszcze udać, bądź jakie badania jeszcze wykonać. Problem jest dla mnie bardzo kłopotliwy. Dziękuję.

Witam serdecznie!
Opisywana wydzielina wydaje się mieć charakter fizjologiczny. Kwaśny zapach spowodowany jest kwaśnym pH wydzieliny gruczołów płciowych. Z Pani opisu wynika, iż miała wykonaną Pani pełną diagnostykę ginekologiczną. Ujemne wyniki posiewów oraz prawidłowy wynik cytologii świadczą o pełnym zdrowiu. W obecnej sytuacji nie mogę skierować Pani na żadne dodatkowe badania. Gęsta wydzielina jest typowa dla drugiej połowy cyklu. Jej zapach jest zmienny osobniczo, a zatem nie mamy na niego żadnego wpływu. Pozostaje jedynie stosowanie odpowiednich kosmetyków do higieny intymnej.
Pozdrawiam