Wydzielina z ucha u dziecka podczas kataru

Córka ma prawie 2 lata, rok temu zrobiony drenaż z powodu wysiekowego zapalenia ucha. Od tego czasu systematycznie podczas każdego kataru "coś" leci z uszek. Leczona wtedy albo antybiotykiem ogólnym albo kroplami miejscowymi. Teraz także ma katar, wyciek z ucha, 3 dni temu wizyta u laryngologa, podobno nie ma wskazań do leczenia antybiotykiem. Bierze pecto drill i nasonex. Katar cały czas, wyciek też, nasilony po syropie, rzadki, żółty kolor. Kontynuować leczenie? Iść do lekarza?

Witaj

U dziecka 2 letniego trąbka słuchowa która łączy nosogardło jest niemal poziomo połączona z uchem, dlatego podczas infekcji często dochodzi do przemieszczenia patologicznego śluzu z nosa do ucha.
Dziecko nie powinno wydmuchiwac mocno nosa. bo wówczas tresc z nosa dostaje się do ucha a przez dren na zewnątrz.