Wydzielina zabarwiona na żółto a zatrzymany ząb

Dzień dobry! 31 sierpnia miałam usuniętą całkowicie zatrzymaną, dolną ósemkę. Od wczoraj okazjonalnie wypluwam ślinę zabarwioną na żółto. Smaku i zapachu ropnego nie czuję, tylko lekką słoność. Ból rany po ekstrakcji jest umiarkowany i pulsacyjny (ciężko mi określić gdzie boli), biorę Clindamycin. Czy ta żółta wydzielina oznacza, że coś się złego dzieje w ranie lub w okolicznych zębach? Mam spuchnięty policzek, także nawet nie mogę dokładnie tej rany obejrzeć. Dziękuję za odpowiedzi.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jaśli w takim czasie po ekstrakcji ma Pan objawy jak opisane w pytaniu - proszę koniecznie zgłosić się do lekarza który wykonywał zabieg
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do lekarza przeprowadzającego zabieg - bez obejrzenia rany poekstrakcyjnej oraz objawów, które Pani opisuje nie można jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną obecnego stanu. Lekarz na pewno wdroży właściwe postępowanie.