Wygięcie się nadgarstka podczas treningu

Miesiąc temu uderzyłem w worek bokserski, nadgarstek wygiął się dość mocno. odczułem silny ból,przez kolejne dni nadgarstek lekko mnie bolał(tylko przy wykonywaniu czynności siłowych, przy normalnym użytkowaniu - pisaniu, podnoszeniu lekkich przedmiotów(do 2kg)ręka nie bolała). Nadgarstek nie był spuchnięty, ani siny. Po 2 tygodniach znowu uderzyłem w worek (tym razem w prawidłowy sposób i znowu poczułem lekki ból.Nie odczuwam bólu przy podnoszeniu ciezarow tylko przy ściśnięciu palców i boksow

Witam,
prawdopodobnie podczas mocnego wygięcia nadgarstka, naciągnął Pan mięśnie/więzadła. Żeby się upewnić które struktury uległy uszkodzeniu należałoby wykonać badanie u ortopedy. Z uwagi na brak obrzęku, nie jest to grozny uraz.

Przez jakiś czas powinien Pan nie nadwyrężać ręki.

Pozdrawiam