Wyginanie ciała w rogala przez 3-miesięczne dziecko

Witam mam pytanie dzis bylam z synkiem u pediatry poniewaz moj 3 mc synek wygina sie w rogala i glowka tez jest wygieta a oczkami wtedy patrzy sie do gory pani doktor stwierdzila ze to moze byc nadnierne napiecie miesni lub epilepsja chcialabym sie dowiedziec czy to da sie wyleczyc

u niemowląt czasem występują problemy z nadmiernym napięciem mięśniowym , związane jest to często z ciężkim porodem, niedotlenieniem okołoporodowym, krwawieniem do komór mózgu itp. Warto zrobić USG przezciemiączkowe i koniecznie zacząc ćwiczyć z dzieckiem żeby znormalizować napięcie bo takie wzmożone napięcie przeszkadza w osiąganiu kolejnych etapów rozwoju. Proszę zgłosić się do poradni rehabilitacyjnej dla dzieci na rehabilitacje wieku rozwojowego.