Wygląd piersi po porodzie

Dzień dobry! Moje pytanie dotyczy wyglądu piersi po porodzie. Czy jeżeli budowa piersi jest w przewadze gruczołowa oznacza to, że po ciąży ich kształt diametralnie się zmieni. Czy ciąża po 30 r.ż. gorzej wpływa na wygląd biustu niż przed 30-stką? Pozdrawiam Monika

Aleksander Ropielewski

Stopień w jakim zwiększą i po zakończeniu laktacji piersi o utkaniu gruczołowym będą zwiększać i zmniejszać objętość powinien być większy niż przy utkaniu tłuszczowym jednak nie oznacza to jednoznacznie gorszej kondycji biustu po zakończeniu laktacji. Duże znaczenie ma elastyczność tkanki łącznej, która jest sprawą indywidualną.