Wyjaśnienie Lymph i Gran

Dzień dobry proszę o wyjaśnienie co oznacza Lymph% 53,1 i Gran% 39,1. Domyślam się że pierwsze jest podwyższone a drugie niskie. Dziecko ma pół roczku.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Skróty Lymph o gran oznaczają odpowiednio procentową ilość limfocytów i granulocytów. Są to komórki układu białokrwinkowego. Taki rozkład u dziecka w tym wieku jest jak najbardziej prawidłowy. Tzn więcej limfocytów niż granulocytów. U dorosłego jest odwrotnie.

Witam . Powyższe parametry oznaczają % odsetek krwinek białych we krwi : limfocyty i granulocyty Prawidłowo powinny kształtować się w granicach 40 + 45 % kazde, pozostale % to monocyty. U 6 cio miesiecznego dziecka taki poziom % jaki jest podany jest wynikiem prawidłowym. Pozdrawiam.