Wyjaśnienie objawów zespołu policystycznych jajników

Czy PCO i PCOS to jest to samo? Jeśli zdiagnozowano policystyczne jajniki w badaniu USG, czy to oznacza, że pojawią się pozostałe objawy typu owłosienie, niepłodność? Czy można się z tego całkowicie wyleczyć? Czy możliwe jest, aby w kolejnym USG jajniki były zdrowe bez oznak PCO? Czy można mieć PCO, jeśli ma się regularne miesiączki? Jakie powinny być zrobione badania oprócz USG?

- Tak
Jeśli zdiagnozowano policystyczne jajniki w badaniu USG, czy to oznacza, że pojawią się pozostałe objawy typu owłosienie, niepłodność?
- Nie jest to jednoznaczne i wcale tak nie musi być
Czy można się z tego całkowicie wyleczyć?
- Jeśli rzeczywiście to PCOS to całkowitego wyleczenia nie ma
Czy możliwe jest, aby w kolejnym USG jajniki były zdrowe bez oznak PCO?
- Jesli to rzeczywiście PCOS to albo będzie tak jak jest albo gorzej
Czy można mieć PCO, jeśli ma się regularne miesiączki?
- Tak, nie jest to wykluczone
Jakie powinny być zrobione badania oprócz USG?
- Badania hormonalne, ewentualnie TK miednicy mniejszej