Kobieta , 57 lat Proszę o wyjaśnienie opisu badania MR głowy: Podkorowo w górnej części prawego płata czołowego widoczne niespecyficzne drobne ognisko podwyższonego sygnału Flair najpewniej naczyniopochodne. Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych oraz cech patologicznego wzmocnienia tkanek po iniekcji dożylnej kontrastu. Kompleks nerwów VII i VIII po stronie prawej w odcinku wewnątrzzbiornikowym styczny do drobnej gałązki naczyniowej? tętniczej, która zakreśla pętlę skierowaną w stronę górną. w stronę górna, ale bez ewidentnych cech konfliktu naczyniowo-nerwowego. Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń. przestrzenie płynowe okołomózgowe w normie. Zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Migrena

Profilaktyczne leczenie migreny

Profilaktyczne leczenie migreny

Gdy ataki migreny zdarzają się bardzo często lub są wielodniowe, lekarz może zaproponować leczenie zapobiegawcze. Do niedawna było one zalecane, gdy chory miał więcej niż dwa napady w miesiącu lub ból był mocny i nie dawał się zwalczyć lekami albo też...