Wyjaśnienie opisu badania RTG kręgosłupa lędźwiowego

Proszę o wyjaśnienie opisu badania RTG kręgosłupa lędźwiowego. Opis badania: Naturalne przodowygięcie lędźwiowe (lordoza) jest spłycone. Nadmiernie pochylona kość krzyżowa. Niezrównoważenie przednie pogranicza L/s. Zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe w stawach m/kręg. pogranicza L/s i krzyż biodr.. Zwyrodnieniowa dyskopatia segmentu ruchowego L5-s1.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.