Wyjaśnienie opisu rezonansu magnetycznego przysadki mózgowej
Witam, bardzo proszę o wytłumaczenie opisu rezonansu magnetycznego przysadki mózgowej. Po dożylnym podaniu SK - również w sekwencjach dynamicznych widoczne nieco niejednorodne wzmocnienie kontrastowe miąższu przysadki po stronie lewej, ze słabiej kontrastujacym się drobnym ogniskiem 3 mm utrzymującym się podczas badania - obraz nie wykazuje jednoznacznych cech mikrogruczolaka - wskazana kontrola. Pozdrawiam

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Dziecko autystyczne w przedszkolu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.
Witam serdecznie,
Z opisu badania można wnioskować, że obraz przysadki mózgowej w badaniu MRI wykazuje niejednoznaczne cechu mikrogruczolaka czyli mówiąc prościej że obraz badania może odpowiadać mikrogruczolakowi a nie musi. Dlatego radiolog zalecił badanie kontrolne za jakiś czas.
Sugeruje udać się z wynikiem badania do lekarza zlecającego badanie lub neurologa celem konsultacji i ustalenie dalszego postępowania.
Pozdrawiam.