Wyjaśnienie opisu RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
Witam.Czy mogła bym prosić o wytłumaczenie opisu badania RTG kręgosłupa lędźwiowo krzyżowego(LS) AP bok Wyrównanie lordozy lędźwiowej i tendencją do poziomego ustawienia kości krzyżowej - sacrum accutum.Zwężenie tarcy międzykręgowej L5/S1 w tylnym odcinku-dyskopatia tej tarczy, z wypuklaniem jej w obręk kręgu L5.Linnia kregosłupowa tylna delikatnie załamana z powodu śladowej ilości retrospondelolistezy L4/L5.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Konieczna wizyta u lekarza ortopedy i zestawienie wyniku z bezpośrednim badaniem lekarskim. Proszę koniecznie udac sie do lekarza ortopedy.
Zmiany w kręgosłupie lędźwiowym są dość istotne, szczególnie podejrzenie kręgozmyku L4/L5. Nie bagatelizowałbym tego stanu. Proszę zwrócić się do fizjoterapeuty, który pracuje metodami mobilizacyjnymi np. Mulligan, McKenzie, inne.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki