Wyjaśnienie opisu zdjęcia RTG i prawostronna skolioza kręgosłupa piersiowego

Witam proszę o wyjaśnienie opisu zdjęcia rtg : Nadmierna kyfoza piersiowa. Prawostronna skolioza kręgosłupa piersiowego z rotacją trzonów skierowaną wyrostkami ościstymi w lewo. Dziobki trzonów piersiowych środkowych. Tarcze w granicach normy.

Aleksander Ropielewski

Zdjęcie opisuje złożone skrzywienie kręgosłupa. W zależności od stopnia jego nasilenia i stabilności rozważyć należy rehabilitację i ćwiczenia korekcyjne, noszenie gorsetu lub zabieg operacyjny.