Wyjaśnienie różnicy pomiędzy badaniem P/C ANA (met IIf miano) a badaniem Profil ANA IIf Blot

Witam, Proszę o wyjaśnienie różnicy pomiędzy badaniem P/C ANA (met IIf miano) a badaniem Profil ANA IIf Blot (Profana). Czy te badania powinno wykonywać się razem? Czy każde bada inną rzecz? czy też są to badania tożsame?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie to są różne badania i w zależności od objawów wykonuje się jedne lub drugie albo oba