Wyjaśnienie wyniku badania cytologicznego

Witam. Dostałam wyniki cytologii. Pierwszy raz robię to badanie, mieszkam aktualnie w Anglii i nie jestem na tyle pewna języka, żeby wyniki przetłumaczyć lekarzowi. Wynik badania: (A) Jakość rozmazu (AII) Rozmaz nadaje się do oceny ale (a) jest ubogokomórkowy (c) jest niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych (B) Ogólna charakteryzacja rozmazu (BII) Obraz cytologii nieprawidłowy (C) Interpretacja/wynik (CI) Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

wynik może wskazywać a stan zapalny. proponuje udać się do lekarza ginekologa. po leczeniu konieczne jest powtórzenie badania.