Wyjaśnienie wyniku badania EEG u 10-latka

syn ma 10 lat miał eeg. wynik badanie wykonano w czuwaniu.Zapis zróżnicowany przestrzennie czynność podstawowa w okolicy ciemieniowo- potylicznej składa się z fal alfa 10 Hz oa mpl do 35uV .RZ zaznaczone w okolicy czołowych i skroniowo -centralnych na tle niskonapięciowej czynności szybkiej widoczne są niezbyt liczne fale wolne theta o podobnej ampl. FS i HW nie aktywuje zapisu. prosze o wyjasnienie

Witam! Sam wynik badanie nie budzi niepokoju, powinien być jedna skonsultowany przez lekarza prowadzącego. Wynik badanie eeg zawsze powinien być bowiem interpretowany w kontekście prezentowanych przez dziecko objawów i jego dotychczasowej historii choroby. Zdarza się bowiem, że zupełnie zdrowe dzieci mają pewne nieprawidłowości w eeg i na odwrót - prawidłowemu obrazowi eeg mogą towarzyszyć pewne choroby neurologiczne.

A jakie są dokładnie objawy neurologiczne,jakie dolegliwości, Zasada jest taka, że nie leczymy zapisu ale chorego,decyduje stan kliniczny. Wiadomo, iż 30 procent zdrowej populacji ma nieprawidłowy zapis EEG . Proszę zachować spokój.