Kobieta , 21 lat Chciałabym się dowiedzieć co to oznacza. Wyniki badań MR: Więzadło krzyżowe przednie o zachowanej ciągłości z niewielkim obrzękiem. Pomiędzy włóknami w okolicy przyczepu piszczelowego drobne torbieliki śr. 3mm. Wzdłuż przedniej powierzchni rzepki i górnego odcinka więzadła właściwego ogniska płynowo-obrzękowe grubości do 3mm,dług.do 3.5cm, możliwe zmiany zapalne lub pourazowe kaletki przedrzepkowej.Nieco zwiekszona ilość płynu w torebce stawowej.Nieco pogrubiały przyśrodkowy fałd rzepkowo-udowy.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: