Wyjaśnienie wyniku badania tomografii komputerowej klatki piersiowej

Witam mam 22 lata. Tydzień temu miałem wykonywany Tomograf Klatki Piersiowej i wykazało że w szczytowej części lewej szczeliny międzypłatowej skośnej widoczny drobny o średnicy 3,6mm guzek/zwłóknienie. Pozostała reszta jest prawidłowa. Lekarz twierdzi że jest to po przebytym stanie zapalnym.. Bardzo proszę Państwa o wyjaśnienie co to znaczy zwłóknienie guzka.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zwłóknienie jest naturalną reakcją organizmu, rodzajem blizny w narządach wewnętrznych. Zmiana powinna być jednak kontrolowana pod kątem ew. wzrostu. Zalecałbym również skonsultowanie wyniku badania z pulmonologiem.