Wyjaśnienie wyniku badania usg główki przez ciemiączko

Witam.Bardzo proszę o wyjaśnienie wyniku badania usg główki przez ciemiączko.Córka ma 3 m-ce,jest wcześniakiem z 34 tygodnia.Pierwsze usg zaraz po porodzie było ok.Drugie wygląda tak:mózgowie bez zmian ogniskowych,układ komorowy symetryczny,ustawiony pośrodkowo,nieposzerzony.Sploty naczyniówkowe prawidłowe,symetryczne.Interesuje mnie to zdanie:przestrzeń podtwardówkowa poszerzona w zakresie wymiaru m-półkulowego-szer.7,7 mm.Co to oznacza?Dodam,że córka jest pod opieką neurologa i wszystko ok.

Milena Lubowicz

Dziecko musi zostać pod opieką neurologa i to on powinien oceniać ten wynik. Jest możliwość, że przestrzeń ta się wchłonie, ale konieczna jest stała opieka neurologiczna.
Pozdrawiam