Wyjaśnienie wyniku RTG płuc

proszę o wyjaśnienie wyniku RTG płuc z dnia 17.04.2014.:przepona wolna,nisko ustawiona,pola płucne wykazują siateczkowo-smużkowate nieregularne zacienienia oraz słabo wysycone rozproszonenieliczne drobnoguzkowe zagęszczenia.Wnęki zagęszczone.Serce ze znaczną przewagą lewej komory.Łuk aorty wydłużony Pracowałem 32 lata w kopalni węgla kamiennego,czy byłaby wskazana obserwacja w kierunku pylicy płuc

Wskazana konsultacja w Poradni Ch. Zawodowych. Ze względu na powiększoną sylwetkę serca wsk. konsultacja kardiologiczna