Wyjazd w góry w 26. tygodniu ciąży

Witam jestem w 26 tygodniu ciąży - zawsze bardzo aktywnie spędzam czas góry wspinaczka. Wyjeżdżam w piątek w góry w Dolomity - apartament na wysokości 1400m - tam planuje siedzieć i czytać książkę. Pytałam lekarza i nic nie mówił żeby nie jechać, ale teraz jakoś czytam i odradzają. Czy mam coś zabrać ze sobą, jakieś leki? cookolwiek? będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli jest Pani osobą uprawiającą sport, bez chorób przewlekłych, a ciąża przebiega prawidłowo i nie jest zagrożona (nie leżała Pani na patologii ciąży, nie miała zaleconego oszczędzania się), to może Pani spokojnie jechać. Może sobie Pani pozwolić także na spacery, a nie tylko czytanie książek. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i mierzenie sił na zamiary.Sugerowałabym jednak wykupić ubezpieczenie zdrowotne na czas wyjazdu. Tak na wszelki wypadek.