Wyjęcie krążka w trzecim tygodniu a możliwość zapłodnienia

Witam, mam 34 lata i zapragnęłam tak bardzo dziecka że wyjęłam krążek w trzecim tygodniu a dokładnie 4 dni za wcześnie. Krążek wyjęłam we wtorek i tego też dnia kochałam się z mężem .2 dni wcześniej strasznie bolał mnie prawy jajnik i piersi. Czy jest możliwym aby owulacja nastąpiła nie w 14 dniu cyklu lecz o jakiś tydzień później. czy wyjęcie krążka wcześniej i ta cała sytuacja może prowadzić do tego że zaszłam w ciążę.Nadmieniam że miesiączkę dostałam .Kolejnego już nie założyłam. Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Krążek działa w takim samym mechanizmie jak tabletki antykoncepcyjne, czyli zatrzymuje owulację, jeżeli prawidłowo używała Pani krążków szansa na ciąże jest mała. Potwierdza to również obecność miesiączki, choć u niektórych kobiet występują one w trakcie ciąży w pierwszym trymestrze. Dla Pani pewności proszę wykonać test ciążowy za ok 10 dni.
Pozdrawiam