Wyjęcie żywego kleszcza z pleców a swędzenie skóry i ból głowy

Witam serdecznie...mam pytanie mieszkam na polnocy Polski pod koniec pazdziernika podczas spaceru z psem wbil mi sie kleszcz na wysokosci pasa tyle ze na plecach ... strasznie mnie to miejsce zaswedzialo wiec drapiac sie po okolo 4h wyrwalam tego kleszcza / zył jeszcze. nastepnego dnia zanioslam go do lekarza lekarz stwierdzil ze on zyje ze nic tam nie zostalo-ale to miejsce przez miesiac bylo zaognione/swedzi mnie do dzis/mam bole glowy/zadnych badan /lekarz mowi ze panikuje.co powinnam zrobic?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę ponownie udać się do lekarza. Być może konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych.