Wyjęłam krążek i zapomniałam go włożyć ponownie - co z działaniem?

Witam, mam pytanie kiedy się myłam wyjęłam krążek antykoncepcyjny i zapomniałam go włożyć ponownie. Włożyłam go dwa dni później, tj. w 14. dniu cyklu. Czy jak go włożyłam to nadal jestem zabezpieczona czy po prostu mam traktować jak w ulotce przy 3 tygodniu cyklu czyli włożenie nowego krążka lub czekanie do okresu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy wyjęciu krążka na dwa dni, w czternastym dniu, należy podejść do sprawy jak przy pominięciu dwóch tabletek antykoncepcyjnych. Oznaczać to będzie konieczność dodatkowego zabezpieczenia podczas współżycia w postaci prezerwatywy do czasu noszenia krążka przez co najmniej siedem dni. Ponieważ do zdarzenia tego doszło pod koniec drugiego tygodnia stosowania krążka, ewentualne stosunki odbyte w okolicach tego dnia nie powinny doprowadzić do zapłodnienia.

Obecnie może Pani włożyć kolejny krążek po standardowej siedmiodniowej przerwie lub od razu, bez robienia przerwy. Jeśliby Pani zaczęła stosować kolejny krążek bez robienia przerwy siedmiodniowej, to myślę, że nie będzie nawet potrzeby stosowania tego dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam serdecznie!