Wyjeżdżam na wakacje - jak przesunąć miesiączkę?

Hej Mam taki problem, jak większość osób co czytałam, jadę na wakacje i w tym czasie wypada mi miesiączka. Moje pytanie to czy mam przesunąć sobie o cały miesiąc okres, czy mogę tylko o 7 dni? Biorę M****. Wyjeżdżamy w czwartek na tydzień i tego samego dnia biorę ostatnią tabletkę, więc okres dostane pewnie w niedzielę. I nie wiem czy mam przedłużyć o tydzień, czy o 21 dni, a potem zrobić normalnie 7dniową przerwę? Pomóżcie, wyjeżdżam pojutrze!:)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze najlepiej byłoby gdyby zajrzała Pani do ulotki dołączonej do preparatu hormonalnego, który Pani stosuje. Na pewno jest tam zamieszczona informacja jak przesunąć termin miesiączki, by nie zmniejszyć skuteczności antykoncepcji. My proponujemy, by zastosowała Pani uniwersalną metodę, która polega na zażyciu dwóch opakowań po kolei. Krwawienie z odstawienia wystąpi podczas 7 dniowej przerwy, którą zrobi Pani po zażyciu dwóch opakowań. Działanie takie nie zmniejszy skuteczności antykoncepcji.