Wyjście zewnętrzne uchylone w 20. tygodniu ciąży

Witam Jestem w drugiej ciąży.Pani doktor w 20 tyg stwierdziła że mam ,,wyjście zewnętrzne uchylone,, Co to dokładnie oznacza?

Witam
W czasie ciąży ujście szyjki macicy powinno być zamknięte.
Dzięki temu niemożliwe jest wniknięcie do wnętrza macicy
chorobotwórczych organizmów, z których mogłyby rozwinąć się infekcje.
Gdy rozpoczyna się poród ujście szyjki macicy zacznie się otwierać.
Gdy ujście zewnętrzne w 20 tygodniu ciąży jest uchylone, ginekolog powinien zalecić Pani leżenie, szew okrężny na szyjkę macicy lub pessar, czyli gumowy krążek na szyjkę.
Pozdrawiam serdecznie