Wykazanie glisty ludzkiej w teście obciążeń organizmu

Witam Mam pytanie dotyczące glisty ludzkiej. Koleżanka leczyła się powodu napadowego kaszlu. "Test obciążeń organizmu" wykazał glisty. Twierdziła że kaszel spowodowany jest przez " migrujące larwy". Czy to nie jest tak że larwy migrują tylko raz, po zakażeniu, a potem żyją aż się je wybije lub same zdechną? Czy glisty mogą rozmnażać się w jelitach, jaja nie muszą być wydalone żeby "dojrzeć" na zewnątrz?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wiarygodność tego typu badań nie jest wiarygodna. W przypadku podejrzenia zakażenia glistą proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.