Wykluczenie ciąży przy odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, 2 miesiace temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne ,dostałam normalnie okres z odstawienia po czym w kolejnym miesiącu normalna miesiączki natomiast w tym miesiącu w ogóle nie dostałam okresu ,spóźnia sie juz ponad 10 dni,dodam ze przez ten czas nie wspolzylam wiec ciąża jest wykluczona. Czy powinnam udać sie juz do ginekologa ? Czy poczekać na kolejny miesiac ?

Małgorzata Panek

Odstawienie tabletek powoduje nagłą zmianę gospodarki hormonalnej. Organizm potrzebuje nieco czasu, aby wyrównać poziom hormonów. Proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam