Wykluczenie ciąży z dniem spóźnionej miesiączki

Witam, mam pytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 7.06 i przeważnie moje cykle trwały 27/28 dni. Ostatnio natomiast miesiączka spóźniła mi się 4 dni i zamiast 5.07 dostałam ją 9.07 z obliczeń wychodzi że mój ostatni cykl trwał 32 dni. Dodam że podczas cyklu kochałam się z moim partnerem. Czy istnieje ryzyko ciąży czy można je po prostu wykluczyć z dniem przyjścia spóźnionej miesiączki? Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli wystąpiło u Pani normalne krwawienie miesiączkowe to praktycznie można wykluczyć ciążę.