Wykonanie badań kontrolnych po suplementacji żelaza na anemię a okres

Dzien dobry. Stwierdzono u mnie powazna anemie i od 2 tygodni zazywam zelazo w polaczeniu z kwasem foliowym i witamina C. Lekarz zlecil mi badanie krwi po 2 tygodniach kuracji,ale wlasnie jestem w trakcie miesiaczki. Czy powinnam kontynuowac kuracje i wykonac badania po jej zakonczeniu (jednoczesnie kontynuujac przyjmowanie zelaza)? Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę kontynuować przyjmowanie leków także w czasie miesiączki.