Wykonanie badania mammografii a implanty piersi z solą fizjologiczną

Mam 53 lata i od 13 lat mam implanty z solą fizjologiczną w piersiach.Mam obawy przed mammografią,gdyż boję się,że uszkodzi je badanie mammograficzne.Czy słuszne są moje obawy i czy zamiast mammografi mogę wykonać usg piersi? Pozdrawiam.BOŻENA

Witam serdecznie,

Badanie mammograficzne u kobiet z implantami piersi może być wykonane. Jest ono zarazem bezpieczne dla implantów. Sugerowałbym skonsultować się z pracownią mammograficzną, która miałaby wykonać badanie w celu skonsultowania tej sytuacji.

Pozdrawiam.