Wykonanie kilku RTG szyi i klatki piersiowej oraz TK szyi w krótkim czasie

Dzień dobry .Byłem w szpitalu i miałem robiony rano Rtg szyji w 3 pozycjach (podejrzenie ciala obcego) ,nastepnie wieczorem znowu lekarz zlecil zrobiene rtg 2szyi 2klatki piersiowej a nastepnego dnia Tk szyi znowu nie zadurzo tych naswietlen.Bo po tk zaczela szczypac mie skora lekrz mowi ze to nic takiego bo tk bylo robione bez kontrastu ,morfilogia ,crp,i ob ,sa dobre a ja zle sie czuje !

Witam serdecznie,

Promieniowanie rentgenowskie nie jest obojętne dla organizmu, dlatego lekarz kieruję pacjenta na badania radiologiczne wówczas kiedy są one konieczne i posiadając wskazania kliniczne. Dlatego proszę zaufać lekarzowi. Jeśli wciąż miałby Pan wątpliwości bądź pytania proszę porozmawiać o swoich obawach z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.