Wykonanie mostu metalowo-porcelanowego

Wykonano mi most metalowo-porcelanowy w taki sposób. że jego odległość od dziąsła wynosi ok. 2 mm. Odsłonięte, oszlifowane szyjki zębów sprawiają mi ból, jednak dentysta twierdzi, że to się z czasem uspokoi. Czy taki odstęp jest prawidłowy w protetyce stomatologicznej?

Witam. Tylko w szczególnych przypadkach wykonuje się korony protetyczne, które nie pokrywają całego zęba, jednak wtedy część niepokryta koroną nie jest szlifowana. Ma to miejsce w przypadku koron częściowych oraz naddziąsłowych. W Pana wypadku sądzę, że korony mogą być za krótkie, ale to wymaga konsultacji z innym lekarzem, najlepiej specjalistą protetykiem. Pozdrawiam Olgierd Bartecki