Wykonanie MRI głowy podczas noszenia aparatu ortodontycznego
witam serdecznie,nosze aparat ortodontyczny z dodatkiem niklu i kobaltu, konieczne jest wykonanie MRI głowy jaki wybrać rodzaj aparatu wysoko czy nisko polowy, czy 1,5 teslowy czy 3 teslowy? chodzi mi zarówno o wynik MRI jak też o bezpieczeństwo, nie chciałabym,żeby coś się stało z aparatem albo zębami, dziękuję za szybką odpowiedź

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Przebieg badania tomografii komputerowej
Witam serdecznie,
Aparat ortodontyczny jest przeciwwskazaniem względnym do wykonania badania MRI. Oznacza to, że badanie może być wykonane po konsultacji z lekarzem kierującym na badanie lub radiologiem w Pracowni MRI, w której badanie ma być wykonane. Dlatego sugeruję udać się do swojego lekarza, który kierował Panią na badanie lub radiologa celem konsultacji odnośnie badania i aparatu ortodontycznego, noszonego przez Panią.
Pozdrawiam.