Wykonanie MRI głowy podczas noszenia aparatu ortodontycznego

witam serdecznie,nosze aparat ortodontyczny z dodatkiem niklu i kobaltu, konieczne jest wykonanie MRI głowy jaki wybrać rodzaj aparatu wysoko czy nisko polowy, czy 1,5 teslowy czy 3 teslowy? chodzi mi zarówno o wynik MRI jak też o bezpieczeństwo, nie chciałabym,żeby coś się stało z aparatem albo zębami, dziękuję za szybką odpowiedź

Witam serdecznie,

Aparat ortodontyczny jest przeciwwskazaniem względnym do wykonania badania MRI. Oznacza to, że badanie może być wykonane po konsultacji z lekarzem kierującym na badanie lub radiologiem w Pracowni MRI, w której badanie ma być wykonane. Dlatego sugeruję udać się do swojego lekarza, który kierował Panią na badanie lub radiologa celem konsultacji odnośnie badania i aparatu ortodontycznego, noszonego przez Panią.

Pozdrawiam.