Wykonanie rezonansu magnetycznego pęcherzyka żółciowego bez kontrastu

Witam, dziekuje za odp., czy rezonans woreczka żółciowego moge wykonać bez kontrastu ? mam 5 m-czna corke, karmie ja piersia i chyba kontrastu nie bede mogla przyjac ? Wynik badania usg: pęcherzyk zolciowy prawidlowej wielkosci, nieznacznie pogrubiale sciany w okolicy dna (do 4 mm grubosci), w trzonie echa trzech zlogow o sr ok 15-18 mm, reszta bez zmian. Mam czeste pobolewania po prawej stronie i niepokoje sie ze cos zlego moze sie dziac-kamica od 10 lat. Dziekuje

Można wykonać rezonans bez problemu bez kontrastu (słabo diagnostyczne będzie obrazowani dróg żółciowych bez kontrastu) i także ze środkiem kontrastowym (w rezonansie takie środki są bardzo łagodne). Trzeba po podaniu takiego środka wstrzymać się z karmieniem piersią na 24 godziny (odciąganie pokarmu i karmienie sztuczne). Myślę, że nie ma co pogłębiać dalej diagnostyki (i tak na 100% nie odpowie taka diagnostyka obrazowa konkretnie co dzieje się z tym pęcherzykiem żółciowym) tylko trzeba taki pęcherzyk usunąć i poddać go badaniu histopatologicznemu.