Wykonanie tatuażu przy zdiagnozowanym SM

Witam. Mam 21 lat i od 3 lat zdiagnozowane SM. Do programu terapeutycznego co roku, muszę wykonywać rezonans magnetyczny mózgu. Mam w planie wykonanie tatuażu, stąd moje pytanie - czy, a jeśli tak to w jakich okolicach ciała, mogłabym zrobić tatuaż tak, aby nie przeszkadzał on w badaniu? Serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

Witam serdecznie,

Tatuaż w badanej okolicy jest przeciwwskazaniem do wykonania badania MRI. Dlatego proszę rozważyć wykonanie tatuażu oraz ewentualnie skonsultować się z radiologiem.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Odradzam tatuaż z prostej przyczyny- podczas jego wykonywania wprowadzamy obcą substancję i tak naprawdę nie wiemy jak organizm zareaguje... Tym większe ma to znaczenie w Pani przypadku, ponieważ choroba SM jest chorobą autoimmunologiczną. A skoro ukł. odpornościowy zwalcza komórki własnego organizmu to proszę się zastanowić jak zareaguje na substancje obce?

Pozdrawiam serdecznie.