Wykonanie testów w kierunku boreliozy 8 tygodni po wyjęciu kleszcza

8 tygodni temu miałem kleszcza. Było zaczerwienienie i opuchnięcie. Dostałem antybiotyk na 10 dni.Obecnie pozostał niewielki ślad po ugryzieniu. Czy powinienem wykonac jakieś testy w kierunku boreliozy ? Który z testów byłby najbardziej pewny ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który na podstawie obecnego stanu klinicznego zadecyduje o konieczności wykonania badań.