Wykonanie testu ciążowego i badania beta-HCG a konieczność potwierdzenia braku ciąży u lekarza

Stosuję tabl.antykoncepcyjne.4marca niebezpieczny seks,okres 1 dzień później niż zwykle,test ciążowy 9 dni po @ negatywny,@ w kwietniu w terminie,drugiego dnia kwietniowej@ test bhcg ujemny,dodatkowy test ciązżowy 3 dni po zakończeniu @ negatywny. Czy powinnam to wszystko potwierdzić u lekarza czy na pewno nie jestem w ciąży(test bhcg był 35 dni po stosunku)

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest bliskie zero i nie ma potrzeby wizyty w poradni ginekologicznej chyba że obecne są objawy które Panią niepokoją.