Wykonanie testu ciążowego po 4 tygodniach od przypuszczalnego zapłodnienia

witam :) Jeśli test ciązowy wykonałam po 4tyg od przypuszczalnego zapłodnienia i wyszedł negatywny to jest wiarygodny? Jeśli wykonałam go około 10 lecz nie pierwszego porannego moczu lecz 3 ? ( tak wiem brzmi to dziwnie).

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tak. Test można uznać za wiarygodny. W przypadku ciąży jego wynik powinien być już dodatni.