Wykonanie zastrzyku przeciwzakrzepowego po ablacji serca

Czy po zabiegu ablacji na serce powinno sie dostać zastrzczyk przeciwzakrzepowy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma jednoznacznych wytycznych. Wszystko zależy od stanu przed zabiegiem ablacji (a więc przyczyny kwalifikacji do zabiegu) oraz jego rezultatu. Należy stosować się do wytycznych ustalonych przez osrodek, w którym został wykonany zabieg ablacji.