Wykonywanie badania troponiny i CKMB co tydzień

WITAM Zwracam sie z pytaniem czy jest sens badania troponiny i ckmb mass co tydzień? Mój ojciec od 2 miesiecy bada te parametry co tydzień w obawie o zawał? Miał już echo, ekg i wszystko oki. Czy te badania mają sens?( badania wychodzą bardzo dobrze). Anna

Witam!
Wymienione badania bez konkretnych wskazań nie mają sensu. Wykonuje się je w przypadku występowania objawów niedokrwienia mięśnia serca, a nie przesiewowo. Byc może u Pani ojca problem leży w panicznym lęku przed zawałem i nad tym należałoby się zastanowić - problemami tej natury zajmują się psychiatrzy. Oczywiście jeśli Pani ojciec zechce zasięgnąć porady - nic na siłę.