Wykonywanie brzuszków a spalanie kalorii

Witam. Słyszałam, że 4 brzuszki to 1 spalona kaloria. Czy, idąc analogicznie, robiąc 516 brzuszków spalę ok. 130 kcal? Ile musiałabym wykonac brzuszkow, aby spalić 1000 kcal?

Wydatek energetyczny jaki jest ponoszony podczas wysiłku fizycznego jest kwestią indywidualną uzależnioną od wielu czynników, w tym płci, wagi ciała, kondycji organizmu, stanu fizjologicznego. Oznacza to, że przy tej samej czynności jedni spalają 1 kcal, a inni 4 kcal. Nie da się zatem odgórnie określić jakie jest konkretnie Pani spalanie podczas wykonywania danego ćwiczenia. Można zakupić urządzenia, które pomagają monitorować wydatek energetyczny - są to tzw. trackery, które mierząc zmiany tętna, tempetatury ciała oraz wykonywane ruchy mogą dość dokładnie określić ile kalorii spalane jest podczas konkretnych czynności lub w ciągu całego dnia. Nie spotkałam się z informacją na temat średniej ilości kalorii spalanych podczas wykonywania brzuszków w wiarygodnych źródłach. Jeżeli jednak przyjąć Pani informacje za słuszne to spalenie 1000 kcal wymaga wykonania około 4000 brzuszków.

Witam serdecznie,

Informacje przez Panią podane są BARDZO DUŻYM uproszczeniem i wcale bym się tym nie sugerowała. Spalanie kalorii jest kwestią indywidualną i zależną od wielu czynników. Z pewnością więcej kalorii spali Pani wykonując ćwiczenia cardio. Dużo zależy od tętna podczas treningu. Podczas wykonywania brzuszków spala się stosunkowo niewiele kalorii. ćwiczenia te są jednak pożądane przy treningach na wzmocnienie mięśni brzucha.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk