Wykonywanie brzuszków na łóżku

Czy robienie brzuszków jest skuteczne? Czy można je wykonywać na łóżku? (ziemia za twarda) Czy dadzą efekty? Ojciec 15- latka

Witam,
brzuszki powinny być wykonywane na podłożu płaskim. Łóżko do tego się nie nadaje. Proszę spróbować położyć na podłożu miękki koc albo karimatę. To powinno poprawić komfort podczas ćwiczeń. Jeżeli ćwiczenia są ukierunkowane tylko na spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu niestety same w sobie nie dadzą pozytywnych efektów. Aby tkanka tłuszczowa dobrze się spalała muszą być zaangażowane wszystkie partie mięśni brzucha. Pomocne w walce z oponką będzie też bieganie.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl