Wykonywanie ćwiczeń fizycznych i brak efektów odchudzania

Witam, mam 18 lat 175 cm wzrostu i ważę 80 kg chciałabym ważyć 70 kg. Ćwiczyłam na stepperze nie cały miesiąc nie odniosłam żadnych skutków, następnie skakałam na skakance 400 skoków, robiłam brzuszki przysiady, ograniczałam słodycze i jedzenie przez cały dzień i nie widziałam efektów. Nie wiem co jest nie tak.. co mam robić żeby osiągnąć wymarzony efekt?

Witam. Najlepsze rezultaty daje odpowiednio dobrana dieta+aktywność fizyczna. Zachęcam do ćwiczeń minimum 4-5 razy w tygodniu po 30-45 minut jednorazowo. Ćwiczenia o średniej intensywności i długim czasie trwania pomagają w "spalaniu" tkanki tłuszczowej. Polecam ćwiczenia na orbitreku, jazdę rowerem, bieganie, fitness, zumbę itp. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Warto taką aktywność wspomóc ograniczeniem kalorii w codziennym jadłospisie. Czasami na wadze nie widać efektu (brak spadku kg), ale mamy np. luźniejsze ubrania - ta różnica to objętość tkanki tłuszczowej i tkanki mięśniowej, ta ostatnia jest objętościowo znacznie mniejsza.