Wykonywanie tatuażu w okolicy blizny po wycięciu wyrostka robaczkowego

Witam, 14 listopada trafilam do szpitala z ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego i zostal wyciety. 22 listopada zdjeli mi szwy, rana goi sie ladnie, zniknal juz prawie caly strupek. Mam kilka pytan,mianowicie: 1) Jak dlugo musze poczekac, by zrobic tatuaz ? I jak ocenia sie tatuaze, ktore zakrywaja blizne ? Czy jest to bezpieczne ? Pierwszy tatuaz planuje oczywiscie w innym miejscu, jednak moze kiedys pomysle o takim, ktory zakryje blizne:) 2) Kiedy mozna zaczac stosowac krem Cepan na blizne?

1) Jak dlugo musze poczekac, by zrobic tatuaz ?
- Radzę pół roku.
I jak ocenia sie tatuaze, ktore zakrywaja blizne ?
- Wielu tak robi. Nie ma co do tego przeciwwskazań.
Czy jest to bezpieczne ?
- Tak.
2) Kiedy mozna zaczac stosowac krem Cepan na blizne?
- Po 2 tygodniach od ściągnięcia szwów.