Wykonywany zabieg laserem fotona+laserem frakcyjnym

Dzień dobry. kilka dni temu miała wykonywany zabieg laserem fotona+laserem frakcyjnym(unixel) co2. Mija 4 dzień od zabiegu a mi wyskakują nowe wypryski. Nie wiem co robic wyciskac czy nie :(. Skóra bardzo się łuszczy, No i wygląda to niestety źle :( wiem ze na efekty trzeba czekac ale póki co jestem załamana :(. stosuje masc zinafalt oraz tribiotic na wypryski. ale czy to coś pomoże? zabieg był robiony na blizny i przebarwienia po trądziku. jednak w dniu zabiegu miałam 3 małe stany zapalne

Tak jak pisała moja poprzedniczka, w przypadku niepokojących objawów po zabiegach medycyny estetycznej wskazany jest jak najszybszy kontakt z lekarzem przeprowadzającym zabieg. Pozdrawiam Małgorzata Ordon

Zmian proszę nie wyciskać. Proces gojenia po takim zabiegu jest dość długi. Stosowana przez Panią terapia jest w porządku. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Te zmiany najprawdopodobniej i tak by wyszły bez względu na zabieg.

Dzień dobry,

Po pierwsze- nie wolno wyciskać zmian!! Skóra po zabiegu jest bardzo delikatna i wrażliwa (w końcu pozbawiona martwego naskórka i celowo ,,uszkodzona". Wyciskanie zmian spowoduje powstanie nowych blizn i przebarwień. Po drugie- po zabiegu laserem frakcyjnym, w pierwszym tygodniu bardzo często pojawiają się nowe zmiany aktywne- jest to dobry objaw, oczyszczania się skóry. Po tygodniu stan powinien się wyciszyć. Proszę nic z tym nie robić tylko dbać o pielęgnację skóry, stosując kremy regeneracyjne, kremy z filtrem ochronnym. W przypadku jakichkolwiek pytań proszę się zgłosić do specjalisty, który wykonywał zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.