Wykrycie bakterii Helicobacter we krwi

Witam. Wykryto u mnie bakterię helicobacter pylori w badaniu krwi , bakteria spowodowała zapalenie zoładka, ( ucisk w okolicy żołądka , przelewanie się , gazy , goryczka w ustach). przeszłam kuracje antybiotykową Klacid, amotaks dis 7 dni, contlolog 40 2x1. Jestem 2 tygodnie po leczeniu biore controlog 1x1 objawy częsciowo ustapiły, uczucie cięzkości zołądka pozostało, nismak, jak długo powinnam brać lek controlog, kiedy objawy zapalenia zołądka miną czy powinnam zrobić jeszcze gastroskopię.

Badania krwi w kierunku Helicobacter pylori wykazuje tylko/ lub nie obecność przeciwciał. Obecność zaś przeciwciał pozwala tylko na wyciagniecie wniosku, że pacjent mial kiedyś kontakt z tą bakterią. Nie pozwala natomiast określic czy w chwili badania w błonie śluzowej żoladka te bakterie są obecne czy też nie. Trudno zatem zinterpretować zastosowane u Pani leczenie. Niewątpliwie jeśli ma Pani problemy z żołądkiem, pierwszym badaniem, które należy wykonać jest gastroskopia.